Strona główna / Życie / Być w kontakcie / Przesyłanie paczkiRight menu

Szukanie zatrudnienia

Lokalna praca, globalna perspektywa

W stolicy Wielkopolski globalne centra międzynarodowych operacji finansowych, takie jak Franklin Templeton Investments, są najszybciej rozwijającymi...

Rozmowa kwalifikacyjna

Jakiś czas temu podjęłaś decyzję – zmieniam pracę! Odbyłaś żmudny proces...

Porady w pisaniu brytyjskiego CV

Każdy, kto szuka pierwszej pracy bądź chce zmienić pracę na nową, musi stanąć przed wyzwaniem jakim jest...

Kariera młodej mamy

Poszukiwanie pracy po narodzinach dziecka może się okazać nie lada wyzwaniem.

Jak zostać wolontariuszem

Masz trochę wolnego czasu? Chcesz spróbować czegoś nowego, a przy okazji pomóc innym?


Przesyłanie paczki z Wielkiej Brytanii do Polski

Zespół Polkadot

06.01.2013

Na pewno jest wiele rzeczy, które chciałabyś przesłać do Polski...

Może decydujesz się na powrót do domu, a nazbierało ci się ich zbyt wiele by spakować wszystkie w walizkę. Może będziesz potrzebowała czegoś z Polski, np. zimowych ubrań czy książek, albo zechcesz wysłać najbliższym prezenty gwiazdkowe lub urodzinowe.

Jak mogę przesłać?

Przesyłanie paczki pocztą
Jest kilka sposobów na przesłanie paczki. Jednym z tradycyjnych jest skorzystanie z pośrednictwa poczty. Czas standardowej przesyłki to około 4-6 dni.

Cennik usług poczty brytyjskiej znajduje się na stronie Royal Mail.

Szczegółowy cennik przesyłek pocztowych z Polski do UK można sprawdzić na stronie Poczty Polskiej.

Przesyłanie paczki przez firmę przewozową
Istnieją również firmy specjalizujące się w przesyłce paczek (jak również przeprowadzkach) do i z Polski. Czas dostarczenia przesyłki zależy od firmy. Niektóre z nich mają z góry ustalone daty, w których paczki transportowane są do i z Polski. Ceny także różnią się w zależności od przewoźnika. Dla porównania, ceny paczki przesyłanej za pośrednictwem Eagle Transport dostarczane do biura - minimalna opłata £17 za pierwsze 17 kg + £1 za każdy kolejny kilogram. Paczki odbierane z domu klienta - minimalna opłata £20 za pierwsze 17 kg + £1,2 za każdy kolejny kilogram. Minimalna opłata oznacza, że nawet jeśli paczka jest lżejsza, trzeba zapłacić £17 lub £20 (jeśli odbiór jest w domu klienta). Frima ET obsługuje przesyłki z Londynu i w obrębie autostrady M25.

Przy wyborze firmy przesyłkowej warto zwrócić uwagę, czy przesyłki są ubezpieczone.

Więcej informacji na temat zasad przewozu, terminów oraz cenników uzyskacie na stronach internetowych poszczególnych firm:
BritPort
Delta Parcel
DHL
Eagle Transport
Eagle Express
Husky Transport
Interceptore Express
Obox.pl
Pegasus

Przesyłanie paczki przez autobus
Innym sposobem na wysłanie pakunku jest przekazanie go przez kierowcę autobusu jadącego z/lub do Polski. W niektórych liniach przewozowych jest to „oficjalnie” zabronione, więc lepiej jest wcześniej sprawdzić, którzy przewoźnicy oferują taką usługę lub dogadywać się bezpośrednio z kierowcą.

By przesłać paczkę najlepiej po prostu zorientować się kiedy dany autobus z Polski lub do odjeżdża, zjawić się na przystanku z przesyłką i poprosić kierowcę o jej przewiezienie. Czas dostarczenia zależy od tego, kiedy autobus dotrze na miejsce, średnio to około 30 godzin. Kierowca poda swój numer telefonu komórkowego, co umożliwi osobie odbierającej przesyłkę skontaktowanie się z nim w sprawie dokładnego czasu przybycia autobusu. Ważne by nie przegapić godziny, w której autobus zatrzymuję się w danej miejscowości.

Lista firm autobusowych kursujących na trasie Polska - Wielka Brytania w artykule Jak dostać się do UK.

Przesyłanie paczki przez znajomych
Innym dość popularnym sposobem przesłania niewielkiego pakunku jest po prostu powierzenie go znajomym podróżującym do lub z Polski. Cena i warunki do negocjacji ;).

Chcesz coś dodać od siebie lub o coś zapytać? Dołącz do naszego forum!

Drukuj Wyślij znajomym