Strona główna / Forum / Nasze sprawy / Symbol funta na klawiaturze


Right menu


Nasze sprawy

Miej czas dla siebie! Porozmawiaj o swoim związku, modzie, zdrowiu, urodzie, przepisach.

Musisz być zalogowany aby uzyskać dostęp do forum. Możesz się zalogować tutaj

Autor

Wiadomość

ditavonteese

05/02/2009 13:10

Symbol funta na klawiaturze

Kupilam mojego laptopa w PL i nie mam na klawiaturze symbolu funta, mam za to euro i dolar. Czy istnieje jakas mozliwosc, zeby przyporzadkowac symbol funta ktoremus z klawiszy - zrobic skrot czy cos takiego ?

Gloria

05/02/2009 14:09

Wiem tylko jak to zrobić w programie WORD. W menu WORD'a wejdź do Insert (Wstaw) potem wybierz opcję Symbol. Znajdź znaczek funta i naciśnij opcję Shortcut Key (klawisz skrótu) i teraz wybierasz sobie kombinację klawiszy. Potem Assign i Close i chyba jeszcze Close żeby zamknąć okno Symbol. Tyle wiem.

ditavonteese

05/02/2009 16:55

No tez to wiem happy Ale poza Wordem to juz nie dziala.

ag

05/02/2009 18:20

Musiałabyś zmienić to w ustawieniach Windows. Ja mam akurat angielską wersję więc nie wiem dokładnie jak ci wytłumaczyć gdzie bo nie znam polskich nazw tych wszystkich poleceń . Na pewno musisz iść do panelu sterowania, tam jest opcja gdzie ustawia się zegar, język i region, musisz iść dalej do ustawień klawiatury i języków i tam gdzie można zmienić klawiaturę (to się chyba nazywa ustawienia klawiatury) dodać klawiaturę brytyjską. Jak już ją dodasz to będziesz mogła zmieniać swobodnie język z polskigo na angielski w każdym programie. Może ktoś kto ma wersję polską windows lepiej ci to wytłumaczy. U mnie gdy ustawie brytyjską klawiaturę jest to skórt SHIFT i 3 naciskane razem ( w polskiej klawiaturze wychodzi z tego # o ile dobrze się orientuje).

Gloria

05/02/2009 18:51

No tak, dokadnie jak mówi Ag. Sama instalowałam na swoim angielskim kompie polską klawiaturę. Panel sterowania potem ustawienia regionalne, potem zakładka Język, opcja dodaj, z listy wybierasz Angielski i gotowe. Nie pamiętam dokładnie czy musisz zrestartować czy nie by załapało.

ditavonteese

05/02/2009 19:51

£££

Jesli widzicie symbol funta, to dziala (choc w okienku GG pojawia sie jako Ł)

Dzieki!