Strona główna / Nasze wydarzenia / Plebiscyt ‘Polka Roku w UK’Right menu


Plebiscyt ‘Polka Roku w UK’

Natalia Salamon

17.02.2013

Ruszyły zgłoszenia do Plebiscytu ‘Polka Roku w UK’. Inauguracyjna edycja Plebiscytu jest...

organizowana w ramach Kongresu Polskich Kobiet w Wielkiej Brytanii, który odbędzie się po raz pierwszy w kwietniu 2013 pod hasłem ‘Zjednoczone Królestwo Polek.’

Motywem przewodnim Kongresu, który odbędzie się w Londynie, jest ‘Inspiracja – Pasja – Sukces.’ Spotkanie jest orgnizowane przez grupę polskich profesjonalistek, przy współudziale organizacji polonijnych. Patronami Kongresu zostali J.E. Ambasador RP w Londynie Pan Witold Sobków oraz Stowarzyszenie Kongres Kobiet, z siedzibą w Warszawie.

Aby lepiej zrozumieć potrzeby współczesnej kobiety na emigracji, Polski Uniwersytet na Obczyźnie (PUNO) opracował ankietę badawczą, której wyniki pomogą uksztaltować program Kongresu. Ankieta dostępna jest pod adresem www.surveymonkey.com.

Kongres ma na celu  podkreślenie ogromnego udziału polskich kobiet w życiu ekonomicznym i społecznym w Wielkiej Brytanii poprzez prezentację ich sukcesów i dokonań zawodowych. Spotkanie będzie okazją do integracji i dyskusji na tematy bliskie kobietom, takie jak: ścieżka kariery, walka ze stereotypami, walka o równouprawnienie płci i nacji czy kobieta w biznesie.  

Plebiscyt ‘Polka Roku w UK’

W ramach Kongresu odbywa się Plebiscyt ‘Polka Roku w UK,’, którego celem jest ‘wyróżnienie nieprzeciętnych kobiet, które swą dzialalnością pozytywnie odbijają się w lustrze szarej codzienności.’ Do plebiscytu mogą zostać zgłoszone Polki zamieszkałe na terenie UK, które inspirują swoją działalnością i zaradnością. Kandydatki mogą się zgłaszać osobiście lub przez być nominowane osoby trzecie.

Wsród nominowanych Kandydatek komitet organizacyjny Kongresu wyselekcjonuje 10 finalistek. Zwyciężczyni zostanie wybrana spośród finalistek drogą elektronicznego głosowania, w którym głosować będą mogli wszyscy internauci.

Regulamin Plebiscytu oraz formularz nominacyjny znajdują się na stronie www.krolestwopolek.eu.

Chcesz coś dodać od siebie lub o coś zapytać? Dołącz do naszego forum!

Drukuj Wyślij znajomym