Strona główna / Forum / Rozrywka / najciekawsze ksiazki

Right menu

Rozrywka

Dyskusje na temat filmów, muzyki, wydarzeń kulturalnych, książek, hobby i miejsc do których warto się wybrać.

Musisz być zalogowany aby uzyskać dostęp do forum. Możesz się zalogować tutaj

Autor

Wiadomość

freolia3

15/06/2015 13:37

Z dobrych książek to na pewno dziennik bridget jones albo też na pewno książkę 50 twarzy greya. Te znane książki są bardzo dobre i bardzo miło się je czyta. Jeśli chodzi o te niszowe książki to ich nawet nie tykam bo nie chcę się nawet na nich przejechać.

Laura123

15/06/2015 15:08

Witam,
Gorąco polecam książki Jonathana Carrola. Cudowne połączenie miłości i fantazji.\I choć osobiście sama za fantastyką i tego typu tematami nie przepadam, książki tego pisarza pochłaniam w jeden wieczór. Czyta je się przyjemnie, bardzo szybko i po przeczytaniu jednej od razu chce się przeczytać kolejną. Gorąco polecam.

belferowa

16/06/2015 09:19

Nic ostatnio nie czytam więc nie wiem co jest dobre a co jest to złe big-smile przede wszystkim trzeba jednak się zainteresować jakąś literaturą faktu. Najlepiej czytać sobie jakieś książki historyczne na różne tematy. Tematyka o Polsce na pewno będzie wskazana i na pewno będzie dobra.

ZlotyLok

17/06/2015 10:53

Katarzyna Woźniczka. We dwoje. Polecam bardzo mocno!!!!
Pełna pogody ducha Karolina Tyrolska od zawsze wierzyła, że los jej sprzyja. Miała kochającego męża, satysfakcjonującą pracę, stabilizację finansową, więc mimo problemów z zajściem w ciążę, była pewna, że prędzej czy później uda się zrealizować jej marzenie.
Pewien lipcowy dzień wystawił ją na niespodziewaną próbę. Po raz pierwszy życie przestaje układać się po jej myśli i Karolina czuje, że traci grunt pod nogami. W jej świat wkraczają nowe postacie, inne schodzą na drugi plan.
Zagubiona i przerażona pozwala, by bliscy decydowali za nią. A każdy ma inny sposób na wybawienie jej z opresji…Tylko czy to jeszcze jest jej życie?

SweetHeart

17/06/2015 11:46

Cecelia Ahern, Sto imion - polecam bardzo, jak wszystkie powieści CAhappy
Po tym, jak Kitty Logan niesłusznie oskarżyła w programie telewizyjnym niewinnego człowieka, jej kariera dziennikarska wali się w gruzy. Jedyną osobą, która wciąż w nią wierzy, jest jej mentorka, szefowa i zarazem przyjaciółka Constance Dubois. Niestety, Constance ma zaawansowanego raka. Kitty podziwia ją i szanuje najbardziej na świecie, ale ma wielkie opory przed tym, by zobaczyć ją w takim stanie. W końcu jednak pokonuje lęk i odwiedza ją w nadziei, że pozna odpowiedzi na swoje pytania i rozwieje wątpliwości.

Damessa44

17/06/2015 12:37

Danka Braun.
Nie zabijaj mnie, kochanie
W wypadku samochodowym ginie Ewa Kruczkowska - emerytowana nauczycielka, dorabiająca akwizycją wyrobów z żeń-szenia. Jej córka Marta jest zdruzgotana, tym bardziej że dopiero po śmierci matki na jaw wychodzą nieznane wcześniej fakty. Tymczasem wszystkie przesłanki wskazują na to, że śmierć Ewy nie była przypadkowa. Nieoczekiwanie w życiu dziewczyny pojawiają się dwaj mężczyźni: wybitny krakowski neurochirurg Robert Orłowski i tajemniczy austriacki dziennikarz Mark Biegler. Każdy z nich ma własne powody, żeby pomagać Marcie. Czy ich intencje są szczere? A może to tylko gra, by nie dopuścić do poznania prawdy?

golcww

17/06/2015 15:45

Co widać ciekawego w książkach chyba nic tam ciekawego nie ma. :P ja tam nic nie dostrzegam i tych książek to ja nawet nie kumam. Jak można czytać je tak około tydzień a później już zapomnieć co tam w nich było. Dla mnie to jest bez sensu. Nie widzę tu normalności.

malarka

17/06/2015 21:44

Raija obcy ptak, pierwsza część. happy bardzo dobrze sobie tego przeczytać i bardzo dobrze wgłębić się w tą całą książkę. Chociaż ja przeczytałam tylko jedną część to wiem, że i tak jest więcej części i wiem, że takich cześci jest całkiem sporo. Na pewno więcej jak 4.

krycha112

22/06/2015 09:50

Jestem tolerancyjna, ale moja tolerancja kończy się w momencie, gdy ktoś mówi, że w książkach nic ciekawego nie ma. Na usta cisną się niemiłe słowa. Ale coraz częściej spotyka się ludzi, którzy nigdy nie byli np. w teatrze lub z własnej woli nic nie przeczytali. Smutne.

Laura123

23/06/2015 19:24

Bardzo fajne są kryminały Miłoszewskiego , naprawdę rewelacja , nie tylko w tym gatunku- ogolnie jako literatura. Opisuje zarówno zbrodnie z przeszłości jak i teraźniejszości , ktore splatają się zesobą , a jedna wynika z drugiej... Bardzo dobrze się czyta.

tomislawal@wp.pl

25/06/2015 20:31

Polecam serię z Merde w tytule Anglika Stephena Clarke'a. To perypetie we Francji człowieka z wysp, problemy z językiem, mentalnością, stereotypami. Pisane z przymrużeniem oka i wielkim dowcipem. Świetna lektura nie tylko na wakacje.

Marzena

fiona zz

30/06/2015 17:16

Najciekawsza i najwartościowsza dla mnie będzie zawsze 2 książki Alchemik Paulo Celho Idź za głosem serca Susanny Tamaro. Dlaczego ?. Przeczytajcie i dowiecie się dlaczego happy.

Naladama

02/07/2015 11:08

Jasinda Wilder. Forever i potem.
Bestseller autorki Tylko TY – najpopularniejszej powieści o młodych ludziach wchodzących w dorosłe życie Tom 2 serii Ever Była moim światem. I nagle ją straciłem. A to, co zrobiłem, może sprawić, że stracę ją na zawsze… Ever i Caden: poznali się jeszcze w liceum i nie mogli o sobie zapomnieć. Przez lata pisali do siebie, marzyli o sobie, a w końcu zostali razem. Choć w życiu każdego z nich było wiele bólu i tragedii, uwierzyli, że będą szczęśliwi. Poślizg samochodu przekreślił ich marzenia. Ever musi walczyć o powrót do życia, a Caden może jedynie trwać przy niej i mieć nadzieję. Jest z nim Eden, siostra bliźniaczka Ever, równie wrażliwa i równie samotna…

fiona zz

09/07/2015 16:15

Barwy miłości - Taylor Kathryn happy
Jonathan Huntington jest nieprzyzwoicie bogaty, szaleńczo przystojny i zupełnie pozbawiony skrupułów. Jest także szefem firmy, w której Grace Lawson odbywa praktyki studenckie. Jego magnetyczny urok sprawia, że dziewczyna ufnie podąża za nim w świat zmysłowych rozkoszy, w którym obowiązują tylko trzy zasady: żadnych emocji, żadnych uczuć, żadnego zaangażowania. Początkowo oszołomiona intensywnością erotycznych doznań Grace nie przeczuwa, jak niebezpieczny może być świat mrocznych żądz i seksualnych fantazji kochanka...

klotusia

09/07/2015 21:23

Kobieta którą kochał - Życie Libby wydaje się idealne – ma przystojnego męża, mieszka w pięknym domu. Zaczyna się jednak zastanawiać, czy Jack naprawdę ją kocha, czy też nadal żyje wspomnieniami swojego pierwszego małżeństwa i skrycie myśli o swojej zmarłej pierwszej żonie, Eve. Kobieta postanawia dowiedzieć się wszystkiego o mężczyźnie, którego tak pośpiesznie poślubiła i jego pozornie idealnej zmarłej żonie. Prywatne śledztwo doprowadza ją do odkrycia przerażających tajemnic. Doskonała powieść obyczajowo-sensacyjna: przeszłość, która wychodzi na jaw i burzy spokój – jak w najlepszych powieściach Harlana Cobena.

klotusia

retorsj

11/07/2015 09:30

Atlantyda pod Krakowem.
To powieść niczym "Kod Leonarda", choć tym razem skarb ukryty jest w podziemiach Nowej Huty.
Jest lipiec 2023 roku. Architekt Daniel Cisowski pozornie ma wszystko, czego potrzeba do szczęścia – pasję, którą realizuje, kochającą rodzinę, znajomych, pieniądze.
Niespodziewanie mężczyzna, próbując walczyć o najmłodszą dzielnicę Krakowa – Nową Hutę, zostaje wciągnięty w tajemnicę ukrytego skarbu. W więziennej celi zdesperowany Daniel próbuje uciec w nierzeczywisty świat. Okazuje się, że ma on do wypełnienia misję, której celem jest odnalezienie zakopanych niegdyś skrzyń i przywrócenie pamięci o poprzednich pokoleniach. Musi się spieszyć, bo ktoś depcze mu po piętach.
A jeśli to prawda, że żyłeś już wcześniej? Czy nie wykorzystałbyś w obecnym życiu wiedzy z przeszłości? To jak sen, który śnisz i dzięki któremu możesz zmienić bieg wydarzeń w swoim prawdziwym życiu, nie popełnić błędów, poświęcić sobie więcej czasu, kochać mocniej, rozmawiać więcej, by nie żałować, że jest już za późno. Wiedza z przeszłości być może pozwoliłaby ci zyskać coś lub kogoś wyjątkowego w przyszłości. Zastanawiałeś się kiedyś nad tym?

ogarniaczek

11/07/2015 09:56

Francuska opowieść.
Nawet gdy zamkniesz serce w strzeżonej twierdzy, marzenia nie pozwolą Ci spokojnie spać.
Południowa Francja. Kraina słońca, wina, miłości i marzeń. Czwórka znajomych wyrusza na wakacyjną wyprawę, żeby połączyć zawodowe cele z prywatnymi marzeniami.
W pięknej starej winnicy, w cieniu wiekowego zamku ich losy gwałtownie się splotą.
Beata właśnie się zaręczyła, ale wątpliwości jej nie opuszczają. Czy ślub to w ogóle dobry pomysł?
Aleks, mężczyzna z przeszłością, uporczywie patrzy przed siebie i próbuje zbudować nowe życie. Ale stare winy nie pozwalają o sobie zapomnieć. List z Polski znów zburzy jego kruchy spokój.
Oliwia, energiczna kobieta sukcesu, zawsze dostaje to, czego chce, z wyjątkiem tego, czego pragnie najbardziej. Czy odważy się podjąć niezwykłą decyzję?
Hrabia, właściciel zamku i winnicy. Wydaje się, że ma wszystko. Jaką tajemnicę skrywa? Dlaczego zamyka się w pustym zamczysku i chroni go jak warowni?
Czasem trzeba się odważyć i po prostu zrobić to, co jest właściwe. Można wtedy wygrać życie.
Przepiękna opowieść skąpana w słońcu południowej Francji, w której smaki, zapachy i uczucia tworzą niespotykaną feerię emocji.

patalka

13/07/2015 12:21

Polecam książki Davida Gemmella. Wszystkie. Bedzie ich już około 15 Oprócz tego " Ostatnie drzwi przed niebem" Dean'a Koontz'a. Do tego może "Twierdza" Paul'a Wilson'a - świetny horrorek i " Tam gdzie spadaja anioły" Doroty Treakowskiej. Tak, wiem, że to polska pisarka, a wielu ludzi jest uczulonych na twórczośc polaków poza Sapkiem ale jej powieści naprawdę warte są przeczytania... No i oczywiście " Mały książę"!!!

veljum

13/07/2015 12:53

Nie mam czasu na czytanie książek happy wolę obejrzeć film. Jeśli już jednak weszłam do tego wątki to przede wszystkim bardzo lubię przeczytać książkę biograficzną. Przede wszystkim o jakimś znanym aktorze albo o znanym sportowcu. To akurat najbardziej lubię.

bizneswomen

13/07/2015 14:57

Woźniaczko-Czeczott Joanna - Macierzyństwo non-fic tion happy Oj, polecam!!!!!
Znam piękne i dalekie od cukierkowej wizji zdjęcia robione przez matkę własnym dzieciom. Znam fotoreportaże z ciąży i z rodzinnego porodu. Znam nawet fotografie dokumentujące wygląd brzucha po ciąży. Ale nie znam takiego cyklu zdjęć, w którym na jednym potargana matka gotuje, a niemowlę na niezbyt czystej podłodze bawi się pokrywką słoika; na innym matka ziewa czytając pięćdziesiąty raz tę samą książeczkę; na jeszcze innym podczas spaceru gapi się tępo przed siebie. Czy coś w tym stylu.
Rozmyślając o tych fotografiach uświadomiłam sobie, że to właśnie próbuję zrobić. Opisać macierzyństwo bez fikcji. Prawdziwe.