Right menu

Kącik mam

Tematy związane z ciążą, macierzyństwem, wychowywaniem dzieci.

Musisz być zalogowany aby uzyskać dostęp do forum. Możesz się zalogować tutaj

Autor

Wiadomość

welvet

17/05/2011 21:55

Czy wy tez mialyscie takie problemy.Powoli zaczynam miec tego dosc.Staramy sie razem z partnerem o wtc i chtc od pieciu miesiecy i nadal nic .Gdy zadzwonilam do revenue by dowiedziec sie czy jest juz jakas decyzja to otrzymalam odpowiedz,ze nie maja pelnych danych dziecka by zweryfikowac czy sie wogole kwalifikujemy do pobierania,zaznaczylam ,ze kiedys pobieralam juz wtc i chtc tylko zostaly one wstrzymane chcialam je teraz odnowic .I musze jeszcze odeslac im akt urodzenia dziecka ,a niewiem jeszcze czy to wszystko czy czasem jak nie pojde nastepnym razem by sie czegos dowiedziec czy nie bede potrzebowac jeszcze czegos.Jedna wielka klapa maja taki syf w papierach ,ze glowa boli.CHB tez mi zabrali bo nie potawierdzilam adresu zamieszkanie(a zadnego papierka od nich nie dostalam by im odeslac) gdyz dwa miesiace wczesniej mi go przyznali po 27-tygodniowym czekaniu.I tez niewiem co robic.Zyjemy tylko z zarbku mojego partnera.

jolka733

18/05/2011 10:43

o jaaaaaaaaa welvet to Ci wspolczuje, wiem co przechodzisz, bo ja mialam bardzo podobna sytuacje z CHB. Bardzo dlugo czekalam, wciaz czegos im brakowalo, bez przerwy wciaz cos sprawdzali, potem byla dlugo trwajaca cisza z ich strony, ignorowali mnie na calego. Co ja z nimi wojen natoczylam, ile listow nawysylalam, wyzwywalam ich podczas rozmow telefonicznych, tracilam nerwy. Straszylam, ze do sadu ich podam i bede zadac odsetekhappyza obrot pieniedzmi, ktore naleza sie moim dzieciom!!!Jak sobie przypomne co przechodzilam, to zimny pot mnie oblewa. No ale w koncy po roku wiecznych klotni laskawie mi przyznali i zwrocili co do grosza od dnia zlozenia wniosku.
Czasem tak sie dzieje i przeciagaja sprawe na maxa-fakt maja syf w papierach i nie ma kompletnie zadnej kompetentnej osoby, ktora by cokolwiek wiedziala na nasz temat. Mowia," prosze czekac, sprawa jest w toku"-porazka!!A nas krew zalewa, bo przeciez ile mozna czekac?????Ale wiem, z wlasnego doswiadczenia, ze musisz uzbroic sie w cierpliwosc i czekac...niewiadomo jak dlugo. Dzwon do nich tak czesto jak tylko sie da i ponaglaj, nalegaj, nie daj sie zbyc. Niech wiedza, ze nie dasz im spokoju.
Wytrwalosci zycze i pisz jak sprawy sie maja!!!!Pozdrawiam serdecznie!!!!

...

welvet

18/05/2011 12:30

Z tym chb to walczylam az dwa lata ,a moje dziecko tyle tracilo bo w koncu to jego pieniazki,az w koncu sie udalo otrzymalam wyrownanie ale tak jak pisalam po 2 miesiacach pobierania chb zatrzymali mi go twierdzac,ze nie odpisalam im jakiegos papierka (ktorego wogole nie dostalam od nich) potwierdzajacego adresu zamieszkania.Sprawa dotyczaca chb jest w toku bo wyslalam do nich list z wyjasnieniami oraz zmiana adresu,mysle ze niedlugo dostane jakas odpowiedz jesli bedzie trzeba to wystapie z nowym formularzem i znowu bede czekac niewieadomo ile.A w tej chwili czekam na decyzje wtc i chtc rowniez wyslalm im akt urodzeia dziecka bo cos im sie niez zgadadzalo.I tylko czekam ,czekam i nic ile mozna czekac .Musze uzbroic sie w cierpliwosc

Kado

21/05/2011 19:34

Dziewczyny, mam do Was pytanie. Dostaliśmy druk do wypełnienia o przedłużenie WTC i CTC. Musze go wypełnic i odesłać i mam mały problem. Wcześniej sama tego nie robiłam i nie wiem co wpisac jako "income from self-employment". Całą kwotę jaką zarobił, po odliczeniu kosztów, czy może trzeba odliczyć koszty, podatek i inne składki np. na ubezpieczenie zdrowotne?

welvet

28/05/2011 21:41

No i odeslalam akt urodzenia w zwiazku z wtc i chtc i zobaczymy jak dalej sie sprawy potocza.Co do Chb rowniez przeslali mi jakies papiery w zwiazku z potwierdzeniem adresu zamieszkania i mam nadzieje,ze niedlugo otrzymam swoj chb.

welvet

30/05/2011 21:53

Powiedzcie mi kobietki co dalej.Otrzymalam niedawno voucher 250Ł ctf. wiem,ze musze otworzyc dziecku konto do czasu daty,ktora widnieje na voucherze.Powiedzcie mi jak mam to zrobic,ktory bank wybrac i co dalej.

Truskawa

06/06/2011 14:50

czesc dziewczyny!
mam pytanie odnośnie 'sure start maternity grant'. Jestem 7 tygodni przed porodem pierwszego dziecka i wysłałam formularz SF100 i po tygodniu przyslali mi odpowiedz odmowna. Uzasadnili ze nie pobieramy z mezem zadnych benefitow i zapomog. czy to znaczy ze juz nie mam zadnych szans na 'becikowe'?? Czy ktos wie co nalezy zrobic w takiej sytuacji??

Kasia B.

walentynka11

20/06/2011 11:11

witam sedecznie! Moj aniolek przyszedl na swiat 10 dni temu ale w Polsce, gdzie specjalnie przyjechalam na miesiac, ale niedlugo wracam do Londynu za okolo 3 tyg. Czy ktoras z Was moglaby mi podpowiedziec, gdzie i jak zarejestrowac dziecko i od ktorych benefitow zaczac po kolei, wysylajac formularze? Tyle tego jest chociaz nie wszsytko sie kazdemu nalezy , ale kazdy benefit zalezy od innego... moze ktos przez to przechodzil ad A do Z? Prosze o podpowiedz
Dziekuje!!

rosa

20/06/2011 12:00

Witaj!najpierw musisz zarejstorwac dziecko w urzedzie stanu cywilnego,zakup dodatkowo kilka kopii aktu urodzenia,to ci sie przyda.Potem mozesz starac sie o CHB,gdzie wypelniasz formularz ktory dostalas w szpitalu,i wysylasz z aktem urodzenia dziecka.Mozesz tez sie starac z pierwszym dzieckiem o becikowe, wysylasz tylko taka ksiazeczke,ktora mozesz dostac w job centre lub wydrukuj na stronie internetowej.Musi ona byc dobrze wypelniona,a na ostaniej stronie ma ci wypelnic twoja polozna lub helth visitor,wraz z jej pieczatka,i podpisem.O becikowe warto sie starac na pierwsze dziecko,bo na drugie sie juz nie nalezy!CH T C ,zalezy od dochodu,i rowniez formularz drukujesz z internetu,lub musisz zadzwonic do rawenue.Najlepiej jak ci pomoze osoba ktora sie na tym zna,lub jakis kiegowy!a jak chcesz wyrobic dzieku paszport w konsulacie,musisz zabrac akt urodzenia,i wypelnia sie na miejscu taki druczek,nie musisz sie umawiac do konsulatu.Oczywiscie jeszcze potrzebujesz zdjecja dziecka.Wszystko po kolei a sobie pozalatwiasz.

walentynka11

20/06/2011 13:21

Dziekuje Rosa!
Czyli nie musze juz rejestrowac dziecka w Anglii jesli to zrobilam w polsce?
Czy musze gdzies zglosic oprocz szpitala i GP jak przyjade z dzieckiem?
Rozumiem ze jak wroce do Londynu to dopiero wtedy moge zaczac dzialac, z wysylaniem formularzy?bo jesli dziecko urodzilo sie w polsce starajac sie o CHB musze wyslac paszport dziecka, ktory byl uzyty podczas wjazdu dziecka do UK tak pisze na koncu tego formularzu. Tak samo z ang becikowym, musze pojsc do poloznej zeby podpisalami dokument zebym mogla sie starac o Sure grand start.

Czyli bedac w Polsce nic nie moge zrobic ...niestety stracony czas

ania79

20/06/2011 13:41

Witam!
Jesli dziecko urodzilo sie w Polsce to nie potrzrbujesz go rejestrowac w UK w urzedzie,musisz posiadac europejski akt urodzenia z poslki (tak jak pisze Roska najlepiej kilka sztuk).Tutaj zapisujesz dziecko do GP,zeby przyszla HVisitor i zeby dziecko mialo szczepionki.Co do aplikowania o benefity to jesli jestes w Polsce to lipa,ale jezeli jest tutaj Twoj maz/partner to on moze aplikowac o Chb na siebie (pozniej to zmienicie) do tego potrzebuje euopejski akt urodzenia ktory mozesz przeszlac mu w liscie,Twoj pesel i NIN,a o CTC aplikujesz jak masz numer CHB lub dzwonisz do nich i mowisz,ze tam sprawa jest w toku i oni sie z nimi kontaktuja o ten numer.Mozesz w Polsce starac sie o becikowe (masz na to 12 miesiecy od urodzenia dziecka),ale w tedy nie mozesz tutaj w UK,wiec przemysl sobie to bo tutaj tez moga nie przyznac.
Pozdrawiam mam nadzieje,ze pomoglam (tez rodzilam w Polsce). pa

Marta 20.09.2008 :)
Milena 25.02.2011 :)

walentynka11

21/06/2011 20:38

Hejka..dziekuje bardzo za pomoc...poczekam z wysylanim formularzy do powrotu naszego do Londynu , bo i tak nie wytrzymamy pewnie dlugo bez siebie.

Piszac europejski akt urodzenia, co masz na mysli? bo ja juz posiadam 6 skroconych aktow z USC ale polskich, czy mam je tlumaczyc?

Czy ktoras z Was moze sie starala o House benefit? Fajnie by bylo jakby ktos opisal kiedy sie o to starac i jak dlugo sie czeka?

Bo my mieszkamy z jedna para ale chcielibysmy sami wiec jak dostalibysmy pomoc to by bylo super! Ktoras z Was moze jest w takiej sytuacji?

princess

21/06/2011 21:13

Najlepiej jak juz przetlumaczysz akt urodzenia i wyslesz mezowi,on niech juz zadzwoni do reveniue o forme na CHB,jak dostanie akt i formie niech juz wysyla i odrazu zalatia CHTC bo to potrzebujesz do otrzymania becikowego a na wypelnienie formy na becikowe masz 3miesiace od urodzenia dziecka.
(nie wiem jak wyglada sprawa jesli dziecko jest urodzone PL a nie w UK)

Jesli chcecie mieszkac sami i otrzymywac housing benefitto najlepiej najpierw poszukajcie flata a potem starajcie sie o HB wtedy dostaniecie pomoc.
jesli teraz duzo placicie za mieszkanie to mozecie sie starac teraz,potrzebujecie swoje paszporty,akt urodzenia dziecka,peyslipy z 3miesiecy w tyl,umowe za mieszkanie (nie wiem czy nie beda potrzebowac danych wspollokatorow).

ania79

21/06/2011 21:57

Witam!
Nie trzeba tlumaczyc aktu urodzenia,wystarczy ze w USC w Polsce powiesz zeby wydali Ci tez europejski akt urodzenia i to wszystko (to jest teraz chyba standard) i wtedy ten wysylasz z wnioskiem o CHB.Jesli bedziesz jeszcze w polsce ale bedziesz planowala powrot to trzeba bedzie podac kiedy Ty i dziecko wracacie,wyplacaja zawsze do 3 miesiecy w stecz(od daty zlozenia),czas oczekiwania na CHB to do 2 miesiecy (przy obu moich corkach tak bylo) i pieniazki przelewaja na konto.O "becikowe"tutaj sie nie staralam,wiec nie wiem jak to jest jesli sie rodzilo w Polsce,najlepiej zadzwon do poloznej i sie zapytaj lub poczytaj gdzies w necie.
Pozdrawiam pa

ania79

21/06/2011 22:01

Zapomnialam dodac -- nie musisz wysylac dokumentu dziecka (paszport,dowod) starajac sie o CHB,potrzebny jest tylko Pesel i NIN Twoj i partnera.To chyba tyle happy pa

walentynka11

22/06/2011 11:38

Witam!
Dzieki wielkie... niewiedzialam o tym europejskim akcie musze wiec jeszcze raz jechac do USC.

My wynajmujemy 2bedroom flat, ale jak narazie mieszkamy z jedna pare bo niestac nas w Londynie placic 1000f plus wszsytkie rachunki, Dlatego chcialabym jak najszybciej aplikowac o House benefit...Ale niewiem czy trzeba najpierw o inne benefity aplikowac czy otrzymac?

princess

22/06/2011 11:48

O HB mozesz aplikowac teraz a jak dostaniesz decyzje o innych dochodach to im doniesiesz.
Jesli twoj maz pracuje,ty jestesna macierzynskim,otrzymacie taxyi inne benefity,wynajmujecie wspolnie flata z innymi to wiedz ze mozecie tej pomocy nie otrzymac ale jesli teraz juz zlozycie aplikacje to aszedane beda systemiei po ynajeciu innego flata bedzie szybciej.

walentynka11

22/06/2011 13:57

Aha , czyli rozumiem ze musze dac wypowiedzenie wspollokatorom, przy skladaniu HB, i zaznaczyc tam ze mieszkamy sami, nie moge czekac do dnia kiedy dostaniemy HB ? Nie wiecie mniej wiecej ile miesiecy sie czka na decyzje od nich? Dziekuje

DMonisia

28/07/2011 09:46

Kurcze nie wiem,co z tym forum.Najpierw 2 dni nie moglam sie zalogowac a teraz mi moich postow nie wyslwietla.Walentynka co do HB to nie musza sie znajomi wyprowadzac,ale nie moga byc uwzglednieni w umowie.A pieniadze dostniesz na konto w drugi poniedzialek od zlozenia wniosku

Monika

ania0703

28/07/2011 13:10

Ja z tym HB to bym taka pewna nie byla, my mielismy umowe wynajmu na 6 m-cy i tyle tez czekalismy na HB, jak nam sie umowa skonczla to je nam przyznali dopiero, po czym, ze wzgledu na to ze nie mielismy juz tydzien umowy wstrzymali platnosc i do tej pory czekamy na korekcje bo o 1 tydzien wiecej nam by mieli zaplacic. A dodam, ze umowa nam sie skonczyla w maju happy takze, gratuluje tym co poszlo latwo lekko. Chociaz moze to zalezy od council'u, bo we wczesniejszym w pare tygodni dostalismy.

Ania